שאלות ותשובות

המשלוח נעשה על ידי חברת שליחויות חיצונית המתחייבת לספק את המוצר עד 7 ימי עסקים. שליח יוצר עמכם קשר לתיאום אספקה.

כן. ההזמנה יכולה להגיע עד הבית עם שליח בתוספת תשלום של 40 ₪ (ברכישות מעל 200 ₪ המשלוח עד הבית בחינם), אבל ניתנת גם האפשרות לאסוף את החבילה מבית העסק שלנו, בתל אביב.
במידה והחלטתם להגיע אלינו ניתן לעשות זאת בימים א-ה בין השעות 10:00-16:00. אנו ממליצים ליצור קשר בטרם ההגעה, על מנת שנכין

תמיד מומלץ להחליט על שיטת המשלוח לפני ביצוע ההזמנה. במידה ואתם רוצים לשנות את שיטת המשלוח צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו בשעות הפעילות.

שרות הלקוחות שלנו זמין בימים א-ה בין השעות 09:00-16:00 בטלפון 3072*.

תמיד מומלץ להחליט על כתובת המשלוח לפני ביצוע ההזמנה. במידה ואתם רוצים לשנות את הכתובת למשלוח צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו בשעות הפעילות.

שרות הלקוחות שלנו זמין בימים א-ה בין השעות 09:00-16:00 בטלפון 3072* .

החזרת המוצר אפשרית עד 14 יום ממועד הקנייה. ההחזרה תתאפשר רק כאשר המוצר מוחזר באריזתו המקורית בצירוף חשבונית מקורית, והמוצר לא נפגם ולא נעשה בו שימוש בידי הרוכש. בהתאם להוראות החוק, חיבור המוצר לחשמל ו/או גז ו/או מים יחשב כשימוש במוצר.

ניתן להחזיר את המוצר ביצירת קשר עם שרות הלקוחות שלנו בשעות הפעילות. שרות הלקוחות שלנו זמין בימים א-ה בין השעות 09:00-16:00 בטלפון 3072*.

הזמנה שבוצעה בסכום של 300 ₪ ומעלה אינה מחויבת בתשלום על דמי המשלוח בעת החזרת מוצר. במקרים בהם לקוח הזמין יותר מפריט אחד, הלקוח לא יחויב בגין דמי משלוח על החזרת פריט ראשון. בכל החזרה נוספת יחויב הלקוח בדמי משלוח של 40 שקלים כפי שמפורסם בתקנון האתר.

בהחלט. האתר מאובטח ועומד בתקני האבטחה המחמירים ביותר

ניתן לממש קוד קופון בחלק הייעודי להזנת הקופון בתהליך התשלום. ניתן לממש קופון אחד בלבד לקניה.
בעת הזנת הקופון יש לשים לב שההקלדה מבוצעת ללא רווחים בין התווים. 

ניתן לממש שובר מתנה בחלק הייעודי להזנת השובר בתהליך התשלום. 
בעת הזנת השובר לשים לב שההקלדה מבוצעת ללא רווחים בין התווים.